ŠKOLNÍ ŘÁD

vedoucí ŠJ:       739 007 230

Sběr starého papíru - výsledky
8.10.2018

Výsledky podzimního sběru naleznete ZDE (Velikost: 2.24 MB).

Atletický mítink
11.9.2018

Všem zúčastěným atletického minimítinku děkujeme. Výsledkovou listinu nultého ročníku trojboje naleznete ZDE (Velikost: 607.06 kB), foto z akce ve fotogalerii. Těšíme se na další ročník.

Fotogalerie ze zahájení
21.6.2018

Fotogalerie ze zahájení olympiády naleznete v následujících odkazech nebo na www.jakoube.cz/skoly Děkujeme panu fotografovi.

foto 1

foto 2

Výsledky maratonu
13.6.2018

Neoficiální výsledky z maratonu naleznete ZDE. Délka jednoho okruhu činila přibližně 0,75 km.

DOD v nemocnici Jablonec

Vloženo: 27.9.2018 | Zobrazeno: 4221x |
Ve středu 26. září proběhl v jablonecké nemocnici DOD, kterého se zúčastnily 4. a 5. třídy z naší školy. Postupně přidáme postřehy od dětí.

Dneska jsme jeli do nemocnice v Jablonci. Jely obě páté třídy a jedna čtvrtá. Před nemocnicí nás rozdělili do pěti skupin a šli jsme dovnitř, tam si nás převzaly paní a ty nás odvedly do správného oddělení. My byli skupina číslo 5. Jako první jsme byli v LÉČEBNĚ DLOUHODOBĚ NEMOCNÝCH a tam nám dávali test, aby zjistili, jak dobrou máme paměť. Všichni byli úspěšní, proto jsme dostali propisku a další test, abychom doma mohli vyzkoušet třeba rodiče. Jako další jsme byli na MAGNETICKÉ REZONANCI a ta rezonance je vlastně takový tunel a magnetická protože tam nesmíš mít žádný kov, protože jinak je to ohrožující pro život. Nakonec jsme si šli zkusit dávat masáž srdce. Když jsme to udělali správně, mohli jsme si nechat od jedné paní namaskovat zranění, například monokl. Moc se mi to líbilo.  (IVČA MÁDLOVÁ)

Ve středu 26.9 jsme jeli do Jablonecké nemocnice, kde měli den otevřených dveří. Když jsme dorazili, podívali jsme se do sanitky. Potom jsme se rozdělili do skupin. V každé skupině byl někdo z 5. A, 5. B a 4. A. Každá skupina byla na dvou stanovištích. My jsme byli na INTERNĚ a na REHABILITACI. Na rehabilitaci jsme viděli vodoléčbu pro lidi, které něco bolí. Pak jsme byli v tělocvičně, kde jsme si zkoušeli rovnováhu, šlapadlo a svou sílu. Pak jsme šli na internu, kde jsme zkoušeli sílu našeho srdce. Viděli jsme, jak probíhá EKG. Potom jsme si venku zkoušeli první pomoc a za to jsme si mohli nechat namalovat modřinu. Celý den se mi moc líbil. (KÁJA PRESPERÍNOVÁ)

Dne 26. 9. jsme se sešli v 8 hodin ve třídě. Šli jsme na hlavní nádraží ve Smržovce a odtud jsme odjeli na hlavní nádraží Jablonec nad Nisou. Do nemocnice šli 4 třídy 4. A, 5. A, 5. B. V nemocnici jsme se rozdělili do 5 skupin. Já jsem byl v 1. skupině. My jsme šli na začátek na INTERNU, kde se testuje tep srdce a jestli nám dobře funguje. Byl tam běhací pás A rotoped. Když jsme jeli na rotopedu, tak nám dali masku, aby nám to udělali těžší. Poté jsme šli na ORL. Tam se vyšetřují, uši, nos a krk. Do konce tam mají zvukotěsnou místnost, kde zkoušeli, na kolik decibelů si pouštíme hudbu. Pak tam měli i stupnici a paní nám říkala, že se zvuk přenáší rychleji hmotou. Měli tam přístroj, se kterým lidé spí. Když jsme odešli z budovy, tak jsme si mohli vzít balonek nebo nám tam mohli nakreslit monokl či pořezání. A pak jsme jeli domů na oběd. (MATHIAS MILDNER)